Archiwum dla: Maj, 2016

Staszic na Jarmarku Świętego Wawrzyńca.

W niedzielę 29 maja 2016 r. Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” i Muzeum Ziemi Krajeńskiej zorganizowali wspólnie imprezę plenerową „Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy”.  Brał w niej udział również Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im.  Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią. Na specjalnie  przygotowanym stoisku obsługiwanym przez uczniów Technikum Ekonomicznego wyłożono materiały obejmujące ofertę edukacyjną „Staszica” na rok szkolny 2016/2017. Opiekunowie Grażyna Kinderman,  Agnieszka Rodkiewicz i Michał Hopfinger oraz uczniowie Weronika Komorska, Martyna Kopczyńska, Monika Pasieka, Patrycja Pilarska, Janek Stachowski, Paweł Szymański  omawiali  kierunki kształcenia w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik informatyk, technik obsługi turystycznej, technik logistyk i technik organizacji reklamy. Ponadto prowadzone były rozmowy z osobami zainteresowanymi szkolnictwem zawodowym – kucharz i sprzedawca.

Szczególne podziękowania kierujemy do organizatorów za zaproszenie i udostępnienie mam miejsca promocyjnego.

Tekst: Agnieszka Rodkiewicz

Zdjęcia: Monika Pasieka

GALERIA >>>>

Komentarze są wyłączone więcej...

„Przedsiębiorczość bez granic” w Staszicu

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią w ramach projektu „Przedsiębiorczość bez granic ”,  finansowanego przez Powiat Nakielski poznała praktyczne podejście do zagadnień i postaw przedsiębiorczych.

Młodzież w dniach 17 – 20 maja 2016 r. uczestniczyła w wyjeździe studyjnym, którego celem było poznanie praktycznego podejścia do  zagadnień przedsiębiorczości. Projekt obejmował organizację i prowadzenie zajęć pozalekcyjnych, a przede wszystkim zakładał łączenie teorii z praktyką. Podczas wyjazdu studyjnego uczniami opiekowali się nauczyciele: Grażyna Kinderman (koordynator projektu), Małgorzata Fedec, Tomasz Hopfinger i Sławomir  Chmielewski

Pierwszego dnia młodzież poznała specyfikę pracy Fabryki Volkswagen Poznań. Przewodnik wyjaśnił proces ciągłego ulepszania rozumiany jako metoda nieustannego doskonalenia  procesów i produktów oraz zarządzania firmą. Ponadto akcentował kształtowanie w firmie  ergonomicznych stanowisk pracy, by zapewnić pracownikom komfort miejsca pracy. Zdobyta bezpośrednio w Volkswagenie wiedza stanowi ciekawe doświadczenie oraz praktyczną  podstawę do dalszej nauki przedsiębiorczości w szkole.

Następnego dnia uczniowie  zwiedzili Dolnośląską Sztolnię „Liczyrzepa” w Kowarach. W przeszłości była to jedyna w Polsce kopalni uranu. Uczniowie poznali historię kopalni, jej zarządzanie w czasach gospodarki socjalistycznej i charakter pracy górników.  Przewodnik wyjaśnił przyczyny spadku rentowności kopalni oraz wpływu transformacji gospodarki i przemian własnościowych mających miejsce w polskim przemyśle wydobywczym. Obecnie, po wyczerpaniu złóż działa tu dobrze zorganizowane przedsiębiorstwo turystyczne i lecznicze. Sztolnie są chętnie odwiedzane przez turystów zagranicznych i krajowych. Młodzież miała okazję zapoznać się na miejscu z efektami prawidłowego prowadzenia firmy, jak również działań prowadzących do tworzenia i utrzymania usługowych miejsc pracy na lokalnym rynku. Kolejnym praktycznym działaniem było zapoznanie się z technologią produkcji i zarządzaniem Hutą Szkła Kryształowego „Julia” w Piechowicach. Uczniowie zobaczyli proces technologiczny produkcji  szkła  kryształowego oraz kierunki sprzedaży gotowych wyrobów. Podsumowaniem drugiego dnia wyjazdu studyjnego był wypad do Czech pod mamucią skocznię narciarską w Harrachovie (należy do 6 największych skoczni na świecie) oraz w pobliżu Szklarskiej Poręby przejście szlakiem do Wodospadu Kamieńczyka – najwyższego w polskich Karkonoszach (27 m).Kolejny dzień zdominowany został wejściem na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę oraz zapoznaniem uczniów z formami i metodami promocji miast turystycznych, szczególnie Karpacza i Szklarskiej Poręby.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

“DOBRY PROJEKT-DOBRA SZKOŁA”

Komentarze są wyłączone więcej...

Michał plus Michał równa się sukces

Reprezentujący naszą szkołę dwaj uczniowie Michał Sobacki z klasy III a oraz Michał Sztyma z klasy III e wywalczyli I miejsce w V Powiatowej Olimpiadzie Obrony Cywilnej. Zawody odbyły się 10 maja 2016 r. w Szubinie.  Organizatorami były samorząd powiatowy oraz samorządy gmin z terenu powiatu nakielskiego. Startowało osiem zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: test pisemny, ratownictwo medyczne, odzież ochronna, ochrona przeciwpowodziowa, rzut granatem, bieg oraz strzelanie z karabinka pneumatycznego. Wiedza, celne oko i umiejętności ratownicze przesądziły o końcowym zwycięstwie naszych uczniów. Nagrody w postaci tabletów wręczyli Michałom Andrzej Kinderman – Wicestarosta Nakielski oraz Krystyna Sichel – Zastępca Burmistrza Szubina. Opiekunem zespołu był nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Krzysztof Borus.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Rekrutacja do szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią na rok szkolny 2016/2017

1. Kandydat do szkół Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Noteciąskłada podanie w terminie od 23 maja do 20 czerwca 2016 r. do godziny 15/00.

2. Przyjmowanie dokumentów wymaganych przez szkołę – do 28 czerwca 2016r.(wtorek) – godzina 15/00,

3.Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do szkoły – 01 lipca 2016r.(piątek) do godziny 12/00,

  1. Wydanie przez szkołę skierowania na badania lekarskie kandydatowi do szkoły – od 01 do 05 lipca 2016r. do godziny 15/00,
  2. Potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej szkole przez kandydatów umieszczonych na listach zakwalifikowanych do przyjęcia do szkół po dostarczeniu wszystkich dokumentów, także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu – do 08 lipca 2016r.(piątek) do godziny 15/00.
  3. Ogłoszenie list kandydatów przyjętych do szkół – 11 lipca 2016r. do godziny 12/00,
  4. Rekrutacji do szkoły na rok szkolny 2016/2017 dokonuje się drogą elektroniczną na stronie https://naklonadnotecia.edu.com.pl/kandydat
Informacja dotycząca badań lekarskich kandydatów do klas pierwszych Technikum.

Badania uczniów  będą wykonywane  w wyznaczone środy (6,13, 20) lipiec oraz ( 10,17,24,31) sierpień.

  1. Rejestracja do lekarza medycyny pracy  odbywa się  osobiście  w  zespole poradni specjalistycznych w Nakle przy ul. Mickiewicza 7 bądź telefonicznie pod numerem 41 240 20 50.
  2. W dniu badania  małoletni kandydat do szkoły  winien przybyć  do lekarza  z rodzicem, bądź opiekunem prawnym.

Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do punktu rekrutacyjnego szkoły celem odbioru skierowania na badania lekarskie.

Dyrektor szkoły Alicja Czubak
Komentarze są wyłączone więcej...

Streetball w Staszicu

Dnia 27 kwietnia 2016 roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się I Międzyszkolne Mistrzostwa o Puchar Dyrektora w koszykówce ulicznej chłopców “Streetball”. Przed pierwszymi meczami dyrektor szkoły Alicja Czubak przywitała wszystkie drużyny i dokonała oficjalnego otwarcia zawodów. Do rozgrywek przystąpiły cztery drużyny: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu wraz z opiekunem Andrzejem Nowickim, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego z Krzysztofem Gillem, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego z Marcinem Kulińskim oraz gospodarz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica z Michałem Stachowskim, który był jednocześnie organizatorem imprezy sportowej. Grano systemem “każdy z każdym” do 16 punktów. Drużyny składały się z 3 zawodników z jednym rezerwowym. Przed dwoma ostatnimi spotkaniami podczas przerwy przeprowadzono Konkurs Rzutów za 3 pkt. w którym nie zabrakło emocji. Poniżej przedstawiamy kolejność rozgrywanych meczów, ogólną klasyfikację rozgrywek i wyniki konkursu “trójek”.
(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D