Archiwum dla: Styczeń, 2017

Studniówka 2017 już za nami!

        27 stycznia 2017 maturzyści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią bawili się na Studniówce. Punktualnie o godzinie 20.00 młodzież rozpoczęła część oficjalną balu i powitała przybyłych gości. Aby tradycji stało się zadość dyrektor szkoły pan Michał Hopfinger dokonał otwarcia studniówki i życzył wszystkim doskonałej zabawy a do młodzieży, skierował słowa by ten bal był dla niej niezapomnianym przeżyciem, które na zawsze pozostanie miłym wspomnieniem młodości. Do maturzystów skierował też pełne życzliwości słowa starosta nakielski, pan Andrzej Kinderman.

(czytaj dalej…)


Ogłoszenie – wzory usprawiedliwień i zwolnień

Zgodnie z przyjętą uchwałą RP z dnia 24.01.2017 zostają wprowadzone ujednolicone
wzory USPRAWIEDLIWIEŃ i ZWOLNIEŃ.

Druki dostępne w menu strony: “Wzory usprawiedliwień i zwolnień”

Komentarze są wyłączone więcej...

„Staszic na praktykach w WSL i STILL Polska Sp. z o.o.”

        W piątek 20 lutego 2016 uczniowie klas logistycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyli jednodniową praktykę w ramach wyjazdu studyjnego do Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oraz firmy STILL Polska Sp. z o. o. w Gądkach.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Wojaże po Ameryce Południowej

        19 stycznia liczna reprezentacja uczniów Technikum Obsługi Turystycznej  ze Staszica udała  się na II część prelekcji Wojciecha Malicha i Sebastiana Henninga do nakielskiej biblioteki.

        Sebastian i Wojtek zwiedzili Meksyk, Belize, Salwador, Ekwador, Peru oraz inne kraje, by na końcu podróży dotrzeć do Brazylii. Ich przygoda w Ameryce Środkowej i Południowej trwała 150 dni, podczas których pokonali ponad 17 tysięcy kilometrów. Odwiedzili 12 państw, poznali wielu różnych ludzi i przeżyli niesamowite przygody.  Wyruszając w drogę mieli po 100 dolarów w kieszeni. Na jedzenie i noclegi zarabiali robiąc zdjęcia polaroidem. Za gościnę dziękowali także przygotowując pyszne dania, w których przyrządzaniu mistrzem jest Sebastian.

(czytaj dalej…)


Przygotowania językowe uczestników pierwszego wyjazdu do Portugalii

        Od poniedziałku 16 stycznia, szóstka uczniów kształcących się z zawodzie technik ekonomista, która 30 stycznia 2017 roku wylatuje jako pierwsza na dwutygodniowy staż do Portugalii rozpoczęła przygotowania językowe, które prowadzi  pani mgr Lucyna Majcher. Uczniowie mają możliwość wyjazdu dzięki projektowi Dobry projekt-dobra szkoła” w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na zasadach programu Erasmus+ w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, realizowanego przez Fundację Staszica w Nakle nad Notecią.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Szkolny Koncert Kolęd


        Boże Narodzenie to czas wspólnego kolędowania. W świąteczny nastrój wprowadzili nas muzykujący uczniowie Staszica koncertem kolęd. Pod opieką p. Sławomira Chmielewskiego młodzież przygotowała najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Mogliśmy usłyszeć też piosenki, bez których nie wyobrażamy sobie świąt, jak ,,Last Christmas” grupy Wham. W trakcie koncertu odwiedzili nas harcerze, którzy na ręce dyrektora szkoły przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Kolejne wyróżnienie dla naszej szkoły!

Mamy zaszczyt poinformować, iż nasza szkoła otrzymała po raz kolejny wyróżnienie w rankingu Perspektywy 2017.
Zdobyliśmy tytuł “BRĄZOWEJ SZKOŁY”
dla TECHNIKUM w ZSP im. S. Staszica w Nakle.
Jesteśmy najlepszym Technikum w powiecie nakielskim!
Zajęliśmy 19 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim!

Komentarze są wyłączone więcej...

Międzyklasowy Konkurs Kolęd

        To już nasza szkolna tradycja. Zawsze w okolicach Świąt Bożego Narodzenia wszystkie klasy wraz z wychowawcami stają do wokalnej rywalizacji. Zespoły klasowe coraz częściej przygotowują swój występ nie tylko pod względem muzycznym ale dbają o specjalny image.

(czytaj dalej…)


”Dobry projekt – dobra szkoła” – harmonogram przygotowania językowego

Data Dzień Godziny
16.01 poniedziałek 13:45-16:00
18.01 środa 14:30-16:00
19.01 czwartek 13:45-16:00
20.01 piątek 13:30-16:15
23.01 poniedziałek 13:45-15:00
26.01 czwartek 13:45-15:00
Komentarze są wyłączone więcej...

”Dobry projekt – dobra szkoła” – relacja ze szkolenia

        Przez 3 dni uczniowie, którzy dostali się na staż do Portugalii uczestniczyli w zajęciach pedagogiczno-kulturowych prowadzonych przez panie z INTER International Education & Training z Warszawy w auli ZSP im. ks. Stanisława Staszica oraz nowej Sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Komentarze są wyłączone więcej...

Uczniowie Staszica uczestnikami projektu „Od ucznia do mistrza”

        W dniu 10.01.2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Staszica w Nakle nad Notecią odbyło się kolejne spotkanie rekrutacyjne do projektu „Od ucznia do mistrza”. Projekt „Od ucznia do mistrza” realizowany jest przez organ prowadzący szkołę tj. Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Bydgoszczy i Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. W jego ramach uczniowie szkoły kształcący się w zawodach: technik logisty i technik informatyk mogą brać udział w stażach zawodowych organizowanych w prestiżowych zakładach pracy na terenie powiatu nakielskiego i bydgoskiego oraz w Bydgoszczy.

formularz zgłoszeniowy tutaj (do 12.01.2017!)

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D