Archiwum dla: Luty, 2017

Koncert dla Rodziców

        Dnia 23 lutego 2017 roku w naszej szkole odbyła się XII edycja ,,Koncertu dla Rodziców’’. Oficjalnego rozpoczęcia koncertu dokonał p. dyrektor Michał Hopfinger. Koncert prowadziła p. wicedyrektor Wioletta Traczyk.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Koncert Dariusza Bagińskiego i Jarosława Kołodziejka

        Porwali i zachwycili słuchaczy. 23 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle wystąpili znakomity muzyk, skrzypek i pianista Dariusz Bagiński oraz śpiewak Jarosław Kołodziejek. Młodzież wysłuchała wyjątkowego koncertu z piosenkami Marka Grechuty oraz największymi przebojami chłopców z Liverpoolu zespołu The Beatles.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Finały Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt w Staszicu

        Dnia 25 lutego 2017  roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w piłce siatkowej dziewcząt. Przed pierwszymi meczami dyrektor szkoły Michał Hopfinger przywitał wszystkie drużyny i dokonał oficjalnego otwarcia zawodów.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Koncert Walentynkowy

        W poniedziałek, 20 lutego w auli naszej szkoły odbył się koncert walentynkowy. Młodzież przygotowała repertuar, na który składała się głównie muzyka filmowa. W romantyczny nastrój wprawiły nas utwory z „Tytanika”, „Pretty Woman”, czy też „Spectre”. Choć przeważały teksty w języku angielskim, nie zabrakło piosenek w języku niemieckim, polskim, a nawet rosyjskim.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Targi Turystyczne TOUR SALON Poznań

        17 lutego  liczna reprezentacja uczniów Technikum Obsługi Turystycznej  ze Staszica uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Turystycznych „Tour Salon” w Poznaniu. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z najnowszą ofertą turystyczną wystawców z Polski, jak i z zagranicy oraz sposobem prezentacji ofert przez podmioty turystyczne.

(czytaj dalej…)


Biblioteka szkolna zachęca do udziału w konkursach!

Konkurs 1: Jeśli piszesz poezję, prozę, dramat  -  nie chowaj swojego talentu do szuflady! – weź udział w siódmej edycji międzypowiatowego Konkursu Literackiego pt.:

“Pegaz na Pałukach i Krajnie”
Organizatorem konkursu jest Szubińskie Towarzystwo Kulturalne.
Szczegółowe informacje o zasadach konkursu uzyskasz w bibliotece szkolnej.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Dzieje Nakła nad Notecią – turniej wiedzy dla klas drugich

        To już kolejne spotkanie z historią Nakła nad Notecią dla klas drugich. W tym roku uczestniczyły drużyny z czterech klas. Poziom rywalizacji był wysoki. Do ostatniej rundy pytań nie było pewności, która drużyna wygra zmagania. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło ex aequo zespołom z klas  II b i II c. Kolejne miejsce również ex aequo zajęły drużyny z klas II a i II d. Honorowy patronat nad konkursem objął Dyrektor szkoły mgr Michał Hopfinger a w jury zasiadła m.in. Pani wicedyrektor Wioletta Traczyk. W organizacji  i przeprowadzeniu rywalizacji pomagały uczennice z klasy III Agnieszka, Martyna i Monika.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Turniej z okazji Święta Patrona Szkoły

        Dnia 16 lutego 2017 r. trzyosobowe drużyny z klas pierwszych zmierzyły  się w Turnieju wiedzy na temat życia i działalności Stanisława Staszica. Rywalizacja, której towarzyszył humor i emocje, zakończyła się po wyrównanej  walce zwycięstwem drużyny klasy I a.  Miejsce drugie zajął zespół z klasy I c, a trzecie ex aequo ekipy z klas I b,  I d i I e. Turniej poprowadziły uczennice z klasy III c Agnieszka i Martyna.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Wyjazd na staż do Lizbony pierwszej tury uczestników – zakończony!

        W nocy z 14 na 15 lutego po dwóch tygodniach staży w lizbońskiej Citeformie, grupa sześciorga ekonomistów ze Staszica, wróciła do domów. Wyjazd oprócz możliwości praktycznego doświadczenia zawodowego, obfitował w możliwości poznawania kultury portugalskiej, zwiedzania stolicy Portugalii i okolicznych miejscowości.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Projekt „EduAkcja w technikach” – nabór

Od marca 2017 r. rozpoczynamy realizację Projektu „EduAkcja w technikach”. Projekt obejmuje zadania w zawodach: technik informatyk, technik logistyk.

INFORMACJA o NABORZE        FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

(czytaj dalej…)


Styczniowe warsztaty dla młodzieży Technikum Informatycznego w Instytucie Mechaniki i Informatyki Stosowanej – UKW w Bydgoszczy

        Dnia 20 stycznia 2017 młodzież technikum informatycznego, uczestniczyła w warsztatach w Instytucie Mechaniki i Informatyki Stosowanej. Zajęcia prowadził    dr Janusz Łukowski – pracownik naukowy UKW – Bydgoszcz. Uczniowie poznali program MultimediaLogic służący do symulacji działania układów cyfrowych.

(czytaj dalej…)


Porozumienie o współpracy z Kołem Turystów Górskich

        W piątek, 27. stycznia 2017 r. doszło w naszej szkole w obecności pana Wicestarosty Andrzeja Kindermana do podpisania porozumienia o współpracy z Kołem Turystów Górskich im. Klimka Bachledy z Kcyni. Pod porozumieniem podpisy złożyli pan Michał Hopfinger, dyrektor ZSP im. S. Staszica oraz pan Jacek Maćkowski,, prezes KTG im. Klimka Bachledy.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D