Archiwum dla: Kwiecień, 2018

Maturzyści zakończyli naukę

               Uroczystość rozpoczęła pani Wioletta Traczyk – Nasze dzisiejsze spotkanie ma charakter niezwykły. Z jednej strony dlatego, że spotykamy się tu w takim gronie po raz ostatni, a z drugiej strony to przecież początek Waszego nowego etapu w życiu. Przed Wami droga prowadząca ku nowym wyzwaniom i możliwościom. Wierzę, że doświadczenia i wiedza, a także otrzymywane wskazówki dodadzą Wam pewności siebie, odwagi i wiary.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

III Streetball w Staszicu

        Dnia 23 kwietnia 2018 roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się III Międzyszkolne Mistrzostwa o Puchar Dyrektora w koszykówce chłopców “Streetball”. Przed pierwszymi meczami nauczyciel wychowania fizycznego Michał Stachowski przywitał wszystkie drużyny i dokonał oficjalnego otwarcia zawodów.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Rejs po Zatoce Gdańskiej dla uczniów Staszica

        Dnia 13 kwietnia 2018 roku w auli naszej szkoły odbyła się konferencja „Kurs na Horn” nt. historii polskiego żeglarstwa morskiego. Głównym założeniem jest promocja żeglarstwa i zachęcenie młodzieży do zdobywania doświadczeń morskich. Bractwo Kaphornowców zaprosiło naszą młodzież szkolną do udziału w wykładzie, w którym była okazja do zdobycia wiedzy teoretycznej. Dla najlepiej piszących test była okazja do zakwalifikowania się w rejsie po morzu bałtyckim a w kolejnych etapach opłynięciu Przylądka Horn.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Pożegnania nadszedł czas…

Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych odbędzie się 27 kwietnia 2018 r.
Początek o  godzinie 900 w auli szkoły.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Uczniowska
SERDECZNIE ZAPRASZA.

Komentarze są wyłączone więcej...

Współpraca Ekonomistów ze Staszica z PUP

        Współorganizatorami tegorocznych VIII Targów Pracy i Edukacji byli: Powiatowy Urząd Pracy oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią. Odbyły się one 18 kwietnia 2018 roku w przestronnej hali sportowej Staszica. Tutaj swoje stoiska zorganizowało 36 pracodawców z bogatymi ofertami pracy oraz 7 nowych firm utworzonych przy wsparciu finansowym Powiatowego Urzędu Pracy. Honorowy patronat nad targami objął Starosta Nakielski Tomasz Miłowski, który dokonał ich otwarcia.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Wykład oraz warsztaty dla informatyków w Instytucie Mechaniki i Informatyki Stosowanej w Bydgoszczy

        20 kwietnia uczniowie Technikum Informatycznego uczestniczyli w wykładzie oraz warsztatach przygotowanych przez pracowników naukowych Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej UKW w Bydgoszczy.

(czytaj dalej…)


Mistrzostwo Powiatu piłkarzy “Staszica”

        18.04.2018 na stadionie miejskim w Nakle odbył się finałowy turniej Mistrzostw Powiatu w Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych.

W zawodach uczestniczyły:
- ZSP im. St. Staszica
- ZSŻ Nakło
- ZS Szubin

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Mamy laureatów Powiatowego Konkursu Matematycznego

        W dniu 17 kwietnia 2018 r. odbyło się uroczyste spotkanie w I LO z laureatami i nauczycielami matematyki. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody z rąk pana dyrektora Pawła Darula i organizatorów konkursu w składzie: pani Joanna Adamczewska i pan Mirosław Andrzejewski.

Laureatami XVI edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego zostali uczniowie:

Jan Stachowski – klasa 4c Technikum Ekonomicznego,
Marcin Madziński – klasa 4e Technikum Informatycznego.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Turyści na Dniach Geografa

        18 kwietnia uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica uczestniczyli w DNIU GEOGRAFA, który został zorganizowany przez Instytut Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

(czytaj dalej…)


Fundacja Staszica – konkurs

Komentarze są wyłączone więcej...

Marsz Żywych 2018 – Oświęcim

        12 kwietnia uczniowe Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu, Zespółu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego, I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego i Gimnazjum nr 4 wraz z opiekunami po raz kolejny uczestniczyli w Marszu Żywych w Oświęcimiu.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Dzień liczby Pi


        11 kwietnia 2018r. na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu odbyła się druga edycja światowego „Dnia liczby pi”. W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klasy Id i Ie Technikum Informatycznego.

(czytaj dalej…)


Administracja: M D