Archiwum dla: Październik, 2018

Uczniowie „Staszica” w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

     Miło nam poinformować, że uczniowie Technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk – Bartosz Klanowski z klasy IIIa oraz Kacper Zamorowski z klasy IVa – zakwalifikowali się do II. etapu XI. Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

     Zawody II. stopnia odbędą się 7. grudnia 2018 roku w siedzibie organizatora czyli w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu lub w Bydgoszczy. Serdecznie gratulujemy Bartkowi i Kacprowi oraz życzymy powodzenia w kolejnym etapie zawodów.

Autor: Tomasz Kowalski

Komentarze są wyłączone więcej...

Nasi uczniowie na grobach kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły

        Jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią uczcili pamięć nauczycieli, kolegów  i pracowników szkoły, którzy spoczywają na nakielskim cmentarzu. W tym roku inicjatorem był Samorząd Uczniowski , wicedyrektor Magdalena Gapińska oraz nauczyciele p. Krzysztof Borus i p. Karol Lizak.

(czytaj dalej…)


„Szkole pomagamy i świat oczyszczamy”

        Samorząd Uczniowski zaprasza do włączenie się w akację  ekologiczną  „Szkole pomagamy i świat oczyszczamy”. W ramach akcji zbiórki elektroodpadów organizowanej przez Green Office Ecologic zachęcamy do oddania zużytego sprzętu elektrycznego/ elektronicznego.

(czytaj dalej…)


Wybierz Młody talent Krajny i Pałuk!

          Wystartowała tegoroczna edycja Plebiscytu „Młody Talent Krajny i Pałuk”. Organizatorem tego wydarzenia jest  Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”. W rywalizacji biorą udział uzdolnieni młodzi ludzie z naszego regionu. Obecnie trwa I etap rywalizacji, którym jest głosowanie SMSowe.

Sylwetki kandydatów znajdziecie na stronie:
http://www.krajna-paluki.cna.org.pl/aktualnosci-pkip/47-aktualnosci/1993-sylwetki-kandydatow.html .

          Waszą szczególną uwagę chcielibyśmy zwrócić na dwoje ostatnich kandydatów, którymi są doskonale Wam znani utalentowani muzycy uczący się w Staszicu: Natalia Konewka i Norbert Pilarski z klasy IV A! Dajmy im szansę na przejście do II etapu poprzez wysyłanie wiadomości tekstowych o treści: TYP.TAL.11 oraz TYP.TAL.12 pod nr 71480 (koszt SMSa to 1,23 zł.) do 15 listopada! Liczymy na Was!

Komentarze są wyłączone więcej...

Uczniowie Staszica na Dniach Turystki

     23 października uczniowie klas Technikum kształcącym w zawodzie technik obsługi turystycznej oraz organizacji reklamy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią uczestniczyli w “Dniu Turystyki”, który został zorganizowany przez Instytut Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

(czytaj dalej…)


“Rownolatkowie Niepodległej” – rajd rowerowy

     W piątek 19  października harcerze Drużyny Harcerskiej im. Ireny Sendlerowej oraz chętni uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica wzięli udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym w ramach projektu “Równolatkowie Niepodległej – śladami miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim” finansowanym przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

„Młodzież zapobiega pożarom” – uczeń naszej szkoły ponownie pierwszy

     W sobotę 13 października 2018 r. w świetlicy OSP w Nakle nad Notecią odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.  W zawodach uczestniczyli również uczniowie ZSP im. Stanisława Staszica i to z powodzeniem.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

ZMIANA ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY W DNIU 15.10.2018 r

1. lekcja –  800 - 845
2. lekcja –  850 - 935
3. lekcja –  945 - 1030
4. lekcja –  1050 - 1135
5. lekcja –  1145 - 1215
6. lekcja –  1220 - 1250
7. lekcja –  1255 - 1325
8. lekcja –  1330 - 1400

Komentarze są wyłączone więcej...

The English Drama Club na warsztatach teatralnych

        W ubiegły poniedziałek młodzież z koła teatralnego działającego w nakielskim Staszicu udała się do Bydgoszczy, gdzie uczestniczyła w warsztatach poprowadzonych przez pana Romana Baranowskiego.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Olimpiada logistyczna

        Dnia 4. października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się etap szkolny XI. Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Ekonomiczne podboje Międzynarodowych Targów Poznańskich

        Ekonomiści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią uczestniczyli w ramach projektu „Przedsiębiorczość dla każdego” w wyjeździe studyjnym do Poznania na Międzynarodowe Targi Poznańskie.  Młodzież uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Etykietowania „TAROPAK” oraz Targach Technologii dla Przetwórstwa Polimerów „POLIMER TECH”, Międzynarodowych Targach Gastronomii „POLAGRA GASTRO”  i Targach „SMAKI REGIONÓW”.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Chorwacka przygoda

     Podczas tegorocznej wycieczki studyjnej młodzież Staszica w dniach od 22 do 28 września miała okazję zwiedzić “Perły Dalmacji” leżące nad Morzem Adriatyckim.

(czytaj dalej…)


Administracja: M D