Archiwum dla: Listopad, 2018

Kartka świąteczna dla Amelki

         Kartki świąteczne towarzyszą ludziom od 1843 roku. Są sposobem nie tylko na przekazanie życzeń, ale też pokazanie bliskim, że o nich pamiętamy i myślimy. Dlatego Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem zaprasza do  włączenia się w akcję Kartka  świąteczna dla Amelki – dziewczynki, u której zdiagnozowana guza mózgu.

      Zachęcamy do wykonania własnoręcznie kartki świątecznej i przekazanie jej p. Justynie Narożnej lub Mateuszowi Kuleszy z kl. IV a  do 5 grudnia.

Rada Samorządu Uczniowskiego


Talent i pomysłowość uczniów TOR

        Talent i pomysłowość uczniów oraz  nowy sprzęt w pracowni pozwoliły przygotować wyjątkowe zaproszenia na szkolną studniówkę. Uczniowie klasy 4b pod okiem pana Sławomira Chmielewskiego zaprojektowali dedykowane specjalnie dla maturzystów i ich gości, eleganckie karty. Oprócz zaangażowania młodzieży, do ich wydrukowania niezbędny był także nowoczesny sprzęt. Ploter to nowe urządzenie w pracowni reklamy.

autor: Sławomir Chmielewski

(czytaj dalej…)


Uwaga konkurs!

Samorząd Uczniowski ogłasza międzyklasowy konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową.
Technika dowolna, jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia!
Nawiążcie do swojej klasy lub swojego kierunku tak, aby Wasza ozdoba wyróżniała się spośród innych ;)
Najlepsza dekoracja zostanie wyróżniona tajemniczą nagrodą od Świętego Mikołaja.
Każda klasa  ma za zadanie dostarczyć wykonaną jedną ozdobę do 16 grudnia (sala nr 1a).Wszystkie prace będą zdobiły naszą szkolną choinkę.

Pozdrawiamy
Rada Samorządu Uczniowskiego


BOCCIA w naszej szkole

      24. 11. 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica, odbyły się Międzywarsztatowe Wojewódzkie Zawody Osób Niepełnosprawnych w BOCCI. W czasie zawodów w pomoc osobom niepełnosprawnym, zaangażowane były uczennice naszej szkoły: Marta Dobrzyńska,  Wiktoria Hek, Manuela Mielcarek, Amelia Wochal, Sara Wojtalewicz, Agata Dorosz, Martyna Rogalska, Jagoda Podelczuk,  Zuzanna Krzemińska, opiekunem była Ewa Welker.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Turyści na spotkaniu z Armenią – Perłą Kaukazu

     22 listopada na zaproszenie nauczycieli przedmiotów turystycznych i geograficznych odbyła się wyjątkowa i oryginalna lekcja geografii  nt. “Armenia – Perła Kaukazu“. O tym egzotycznym dla uczniów kraju opowiadały p. Lusine  Hovhannisyan oraz p. Narine  Maloyan.

     Młodzież klas pierwszych ZSP im. S. Staszica w Nakle nad Notecią kształcących się w zawodzie technik obsługi turystycznej pozyskała wiele cennych informacji o tym dziesięć razy mniejszym niż Polska  kraju.  Dzięki atrakcyjnym filmom i prezentacji przyszli pracownicy biur podróży poznali bogatą historię i kulturę Armenii.

(czytaj dalej…)


Koleżanko, Kolego!

        Rada Samorządu Uczniowskiego serdecznie zaprasza do włączenia się w akcję charytatywną  “Góra Grosza”, która odbędzie się w naszej szkole od 26 listopada  do 7 grudnia.
      Każdy oddział  otrzyma oklejony słoik i prosimy, aby umieścić go w swojej klasie. Przez okres dwóch tygodni można go uzupełniać wrzucając drobne  monety o nominałach 1gr, 2gr, 5gr.
    Celem akcji jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich miejsc, które będą zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pomogą im spokojnie dorastać.

Pozdrawiamy
Rada Samorządu Uczniowskiego


Konkurs na plakat ”100 lecie niepodległości Polski”

         W ZSP im. Stanisława Staszica z okazji okrągłej 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły przygotowali prace plastyczne nawiązujące treścią do tego jakże ważnego  dla każdego Polaka wydarzenia. W sumie zostały zaprezentowane 23 prace.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Podpisanie porozumienia pomiędzy UKW w Bydgoszczy a ZSP w Nakle nad Notecią

        Dnia 22.10.2018 roku zostało podpisane porozumienie o dalszej współpracy pomiędzy UKW w Bydgoszczy reprezentowanym przez Rektora – prof. dr hab. Jacka Wożnego a ZSP im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią reprezentowanym przez Dyrektora – mgr Dariusza Jana Betschera.

        Porozumienie to, jest zwieńczeniem wieloletniej już współpracy (od 2010 r.) UKW z ZSP na polu informatycznym, której inspiratorką była pani mgr inż. Anna Otrembska i zgodnie z  porozumieniem została koordynatorem ze strony ZSP nadzorującym prawidłową realizację podpisanej umowy.

        Celem który przyświecał organizowaniu dla uczniów licznych spotkań, laboratoriów i wykładów z dziedziny informatyki było pogłębianie wiedzy, umiejętności praktycznych, wymiana doświadczeń, promocja nauki oraz UKW i ZSP.

Życzymy owocnej współpracy!

Zobacz wpisy dotyczące współpracy UKW – ZSP TI


Konkurs wiedzy historycznej z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

        W dniu 9 listopada 2018 r. w ramach szkolnych obchodów Święta Niepodległości Polski odbył się konkurs wiedzy historycznej dla klas pierwszych. Tematyka dotyczyła odbudowy niepodległej Polski i walki o granice II Rzeczypospolitej. Uczniowie rozwiązywali test złożony z 16 zadań i musieli wykazać się wszechstronną wiedzą. W rywalizacji udział wzięły 22 osoby.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Olimpiada Teologiczna. Znamy wyniki I etapu

        W minionym tygodniu w całej Polsce rozpoczęła się XXIX Olimpiada Teologiczna. Jak co roku, również nasi uczniowie przystąpili do zmagań w  I etapie. Tegoroczny temat przewodni olimpiady dotyczy życia i działalności Jacka Odrowąża, żyjącego w okresie rozbicia dzielnicowego polskiego misjonarza i duchownego, świętego Kościoła katolickiego. Pochodzący z Kamienia Śląskiego, jedyny Polak przedstawiony na kolumnadzie Berniniego na placu św. Piotra na Watykanie. Zasłynął między innymi z oryginalnych jak na ówczesne czasy metod ewangelizacji.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...


V Zlot Hufca Nakło

     W dniach 16-17 listopada 2018 roku w  Zespole  Szkół  Ponadgimnazjalnych  im. St.  Staszica  w  Nakle  nad  Notecią odbył  się  już po  raz  piąty Zlot Zuchów i Harcerzy  Hufca  Nakło zorganizowany   przez działającą  w  szkole  I Drużynę   Starszoharcerską  im. Ireny  Sendlerowej.        W Zlocie  brało  udział  130 uczestników wraz  z  opiekunami.  Hasłem  przewodnim  tegorocznego  spotkania  była Rocznica  Odzyskania  Niepodległości przez   Państwo  Polskie   w  1918 roku. Ponadto, rok 2018 jest poświęcony  Irenie  Sendlerowej  nie mogło więc  zabraknąć   akcentów  poświęconych  patronce  organizatorów Zlotu.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D