Archiwum dla: Marzec, 2019

V Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji i Prozy w Języku Angielskim

        22 marca odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego w języku angielskim. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a organizatorzy z radością obserwują zwiększającą się liczbę uczestników. Na tegoroczne zaproszenie odpowiedziało dziesięć szkół z powiatu nakielskiego.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Drzwi Otwarte

     23.03 2019r. uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz ósmych szkoły podstawowej mieli okazję zapoznać się z ofertą a przede wszystkim z atmosferą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica. W auli szkoły odbyły się spotkania, w ramach których kilka słów do przybyłych uczniów i rodziców skierował pan dyrektor Dariusz Jan Betscher a nauczyciele przedstawili informacje o kierunkach kształcenia.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Halowy Turniej z okazji „Drzwi Otwartych”

        Dnia 23 marca 2019 roku podczas Drzwi Otwartych naszej szkoły o godzinie 9:00 na hali widowiskowo-sportowej został rozegrany Halowy turniej piłki nożnej chłopców. Do rywalizacji na boisku przystąpiło sześć drużyn: 1a (1), 1a (2), 1c, 2a, 2d, i 3e.

(czytaj dalej…)


Ekonomiści w gronie najlepszych

        Trzy uczennice Technikum Ekonomicznego Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią znalazły się w gronie najlepszych uczniów podczas zawodów II etapu Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pn. Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Honorowy patronat nad olimpiadą objęli: Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Turniej Klas Pierwszych

        21.03.2019 w ZSP im. S. Staszica w Nakle odbył się Turniej Klas Pierwszych, który wpisał się już w tradycję szkoły. Uczniowie rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach: prezentacja krótkiej formy scenicznej, przedstawienie plakatu nawiązującego do kierunku danej klasy, „głuchy telefon”, kalambury oraz „zagadki muzyczne”.

(czytaj dalej…)


Mecz w p. ręczną dziewcząt klas I z II

          22. 03. 2019r. w hali sportowej naszej szkoły odbył się mecz w piłę ręczną dziewcząt z okazji „Pierwszego Dnia Wiosny”.  Mecz został rozegrany pomiędzy zespołem dziewcząt klas I, a zespołem klas II.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Logistycy ze Staszica w KPWiK w Nakle

     Dnia 22.03.2019 r. odbyła się wycieczka do Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Nakle nad Notecią.
Komentarze są wyłączone więcej...

Uczniowie Staszica Zorganizowali Wyjazd na Tragi ITB w Berlinie

          W dniach 8 i 9 marca 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Stanisława Staszica, tradycyjnie już odwiedzili Berlin i jedne z największych Targów Turystycznych na Świecie.

(czytaj dalej…)


Zbiórka na rzecz Schroniska w Rozwarzynie

        W dniach 14-21 marca br. Samorząd Uczniowski  ZSP im. S. Staszica   zorganizował zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Rozwarzynie. Nasi uczniowie oraz nauczyciele  okazali się bardzo wrażliwi na potrzeby bezdomnych zwierząt i chętnie włączyli się w akcję.
(czytaj dalej…)


Komunikat z dnia 22.03.-2019 r. w sprawie ponownego złożenia deklaracji dla sesji czerwiec – lipiec 2019

        Zgodnie z  obowiązującymi przepisami, w ciągu 7 dni od dnia publikacji wyników egzaminów z sesji ’2019 Zima’ wszyscy zdający, którzy uzyskali wynik negatywny z dowolnej części egzaminu mają prawo do ponownego złożenia deklaracji do sesji ’2019 Lato’. Możliwość ponownego składania deklaracji dla takich zdających mija 29 marca 2019 roku.

Deklaracje przystąpienia do egzaminu w zawodzie  można odebrać w gabinecie kierownika szkolenia praktycznego.

Grażyna Kinderman

Komentarze są wyłączone więcej...

VI Edycja Powiatowego Konkursu Informatycznego „Potyczki Informatyczne”

        15 marca 2019 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica odbyła 6 Edycja „Potyczek Informatycznych” – konkursu informatycznego skierowanego dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych i uczniów trzecich klas gimnazjalnych.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

TI na warsztatach informatycznych w Bydgoszczy

        W piątek 15 marca klasa IVe wzięła udział w wykładzie oraz warsztatach informatycznych zorganizowanych dzięki życzliwości i pomocy WSB w Bydgoszczy. Zajęcia przygotował i poprowadził pan Gracjan Tyczkowski, Network Engineer, Atos Polska.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D