Archiwum dla: Wrzesień, 2019

Integracja IbP w Bydgoszczy

Dnia 25 września 2019 roku uczniowie klasy 1bP – Technikum Organizacji Turystyki, integrowali się w Bydgoszczy na pierwszej klasowej wycieczce. W zasadzie atrakcje rozpoczęły się przed planowanym filmem w kinie oraz grą w kręgle. Dla części grupy podróż koleją czy miejskim tramwajem w centrum miasta nie była wcześniej praktykowana. Nowością dla niektórych okazał się przejazd pociągiem z Nakła nad Notecią do Bydgoszczy a znaczna część klasy miała okazję przejechać się pierwszy raz tramwajem miejskim.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Lekcja online w ZS im. Stanisława Staszica w Nakle

26.09 2019 w Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią odbyła się lekcja języka niemieckiego za pośrednictwem Skype’a. Zajęcia, zorganizowane w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych 2019, były efektem współpracy nauczycielek języka niemieckiego p. Justyny Jamnik – Bojewskiej oraz p. Moniki Pilarskiej z p. Marią Konopacką, przedstawicielką Goethe Institut w Warszawie.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Młodzież ze Staszica w Warszawie

W dniach 17-20 września br. Drużyna Harcerska im Ireny Sendlerowej wraz z młodzieżą   naszej szkoły brała udział w realizacji drugiej części projektu pt.  ,,Rok 1989- Polska droga do niepodległości”.

Pierwsza część realizowana była w Gdańsku, w czasie obchodów rocznicy Wyborów Czerwcowych z 1989 roku. Druga część realizowana była w Warszawie. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Uczniowie ze Staszica w Londynie

W dniach od 10 do 13 września młodzież należąca do grupy teatralnej The English Drama Club przy Zespole Szkół im. S. Staszica zwiedziła stolicę Wielkiej Brytanii.

Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie długim spacerem wzdłuż południowego brzegu Tamizy. Opactwo i pałac westminsterski, Londyńska Tower i Tower Bridge to tylko niektóre z zabytków, które udało się zobaczyć już pierwszego dnia.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Narodowe Czytanie 2019

W sobotę 07.09. w całej Polsce miała miejsce 8. edycja Narodowego Czytania. Tym razem w akcję zaangażował się Powiat Nakielski oraz uczniowie naszej szkoły. Nie mieliśmy dużo czasu na przygotowania – bądź co bądź rok szkolny dopiero się rozpoczął. Z pewnością spośród wszystkich zaproponowanych na tę okazję lektur opowiadanie Brunona Schulza Mój ojciec wstępuje do strażaków było najtrudniejsze, ale i najciekawsze. W zimne, deszczowe popołudnie mieliśmy okazję wspólnie doświadczyć niezwykłości świata, którą tak pięknie tworzy słowem autor Sklepów cynamonowych.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Aktorzy z The English Drama Club w Londynie

Od wczoraj uczniowie spełniający się aktorsko w naszym szkolnym kole teatralnym podbijają Londyn. I chociaż pęcherze są bezlitosne, grupa nie ustaje w zwiedzaniu.

Wczoraj przywitała ich Tamiza z przepięknym Tower Bridge. Piccadilly nocą? – po prostu bajka!
Dzisiaj muzeum figur woskowych (trzeba przecież w końcu spotkać królową) i shopping.

Przygody naszych aktorów możecie śledzić na bieżąco na Facebooku. Nie zapomnijcie zostawić like’a na ich fanpage’u!

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Kiermasz podręczników

W dniach 5. oraz 6.  września br. odbył się w naszej szkole kiermasz podręczników używanych. Samorząd szkolny zadbał o to, by uczniowie młodszych klas mogli kupić książki od starszych kolegów. Kiermasz szkolny to już tradycja w naszej szkole. Jest to doskonała okazja, aby młodzież zaopatrzyła się w podręczniki, tańsze nawet o połowę ceny od tej, proponowanej w księgarniach.  Za to my, organizatorzy mamy olbrzymią satysfakcję, gdy uda się nam przeprowadzić sprawną akcję „Sam sprzedajesz – sam kupujesz“. Cieszymy się, że możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców i uczniów.

autor: Karol Lizak

(czytaj dalej…)


INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/20

W poniedziałek, 2. września, uroczyście zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Uczniowie klas drugich, trzecich oraz czwartych o godz. 9.00 spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych, natomiast uczniowie rozpoczynający naukę z naszej szkole spotkali się w hali sportowej. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Pan Tomasz Miłowski, wicestarosta nakielski oraz Pani Beata Sobala, przewodnicząca prezydium rady rodziców.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Uczniowie Staszica na prestiżowym kursie informatycznym

To, że do końca wakacji pozostał cały tydzień, nie powstrzymało grupy pięciu uczniów Technikum Informatycznego przed zdobyciem nowej wiedzy poprzez wzięcie udziału w certyfikowanym kursie „Cisco IT Essentials 2019” organizowanym przez fundację ALTERnacja działającą przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, w ramach projektu „EduAkcja w technikach ”, realizowanym przez Miasto Bydgoszcz w partnerstwie z Powiatem Bydgoskim, powiatem Nakielskim i Powiatem Toruńskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 10 Innowacyjna Edukacja, Działanie 10.2 Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie 10.2.3 Kształcenie zawodowe.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Egzaminy poprawkowe!

Proszę wszystkich absolwentów i uczniów, którzy chcą przystąpić po raz kolejny

do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie o składanie deklaracji.

Egzaminy poprawkowe przeprowadzone będą w sesji zimowej w miesiącach
styczeń – luty 2020.

Deklaracje przystąpienia do egzaminu proszę składać w terminie do 8.09.2019 r.
w gabinecie kierownika szkolenia praktycznego

Grażyna Kinderman

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D