Archiwum dla: Październik, 2019

Podziękowania

W związku z upływem kadencji Samorządu Uczniowskiego kierujemy słowa uznania i podziękowania dla Julii Płotki, Soni Sprenger oraz Mikołaja Budnika.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

AWANS STASZICA DO FINAŁU JEDENASTEK PIŁKARSKICH

Dnia 25 października 2019 roku na orliku przy stadionie miejskim w Nakle odbył się Półfinał Mistrzostw Powiatu Nakielskiego Jedenastek Piłkarskich Szkół Średnich chłopców. Do rozgrywek przystąpiły cztery zespoły. ZS Lubaszcz, ZSP Samostrzel oraz dwa zespoły z Nakła: Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej i ZS Staszic. Grano systemem “każdy z każdym” 2 x 15 minut. Przed pierwszym meczem nauczyciele przeprowadzili losowanie ustalając kolejność spotkań. Poniżej przedstawiamy wyniki meczów i końcową klasyfikację.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Uroczyste ślubowanie

23 października 2019 roku to dzień szczególny dla uczniów klas pierwszych, gdyż tego właśnie dnia ślubowali uroczyście, sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, dbać o kulturę osobistą i kulturę słowa, szanować nauczycieli, koleżanki i kolegów oraz godnie reprezentować swoją szkołę – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Wybory Samorządu Uczniowskiego

Dnia 22 października 2019 r. odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego  Zespołu Szkół  im. Stanisława Staszica.  Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać jeden głos. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Szkolny etap XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Dnia 23 października 2019 roku odbył się etap szkolny XII. Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

W zawodach pierwszego stopnia wzięli udział uczniowie z klas IIa i IIIa Technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 11:00. W czasie olimpiady uczniowie musieli rozwiązać trudne zadania z zakresu magazynowania, produkcji, dystrybucji i transportu.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Zwycięstwo Magdaleny Winkowskiej w „Żegludze”

W poniedziałkowy ranek 21 października 2019 roku w nakielskiej „Żegludze” odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w wyciskaniu sztangi leżąc szkół średnich. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W sobotę 19 października 2019 r. w świetlicy OSP w Nakle nad Notecią odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W zmaganiach uczestniczyło siedmioro uczniów ZS im. Stanisława Staszica. Miło jest nam poinformować, że dwoje z nich awansowało do etapu powiatowego, który odbędzie się pod koniec listopada bieżącego roku.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

“Dziki zachód” – nietypowa lekcja geografii dla uczniów Staszica

17. października 2019 r. naszą szkołę odwiedziła Pani Kinga Korycka, przyrodnik, fotograf, badaczka kultur. Młodzież technikum organizacji turystyki miała okazję poznać szczegóły wyprawy Pani Kingi na Dziki Zachód. “Namiot, plecak, dobre buty, kciuk w górę i w drogę. Czy autostopem rzeczywiście da się podróżować? Blisko 30 parków narodowych od pustyń rodem z westernów aż po dzikie bezdroża Alaski.

(czytaj dalej…)


Tolerancja, równość, solidarność? Młodzież Staszica na sztuce „Napis”

Edukacja teatralna jest nieodłącznym elementem kształcenia humanistycznego w Zespole Szkół im. S. Staszica. 16 października 2019 odwiedziliśmy Teatr im. W. Horzycy w Toruniu. Obejrzeliśmy spektakl zatytułowany „Napis”. Sztuka w swej dosłowności pokazała nam relacje międzyludzkie w perspektywie zderzenia kilku sąsiadujących ze sobą rodzin.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Piłkarze ze “Staszica” najlepsi w półfinałach

Dnia 17 października 2019 roku na orliku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle odbył się Półfinał Mistrzostw Powiatu Nakielskiego „Szóstek Piłkarskich” Szkół Średnich chłopców. Do rozgrywek przystąpiło pięć zespołów. ZSP Samostrzel, ZS Lubaszcz oraz trzy zespoły z Nakła: ZSŻŚ, I LO i ZS Staszic. Grano systemem “każdy z każdym” raz 10 minut. Poniżej przedstawiamy wyniki spotkań i końcową klasyfikację. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Wystawa fotografii w Nakielskim Ośrodku Kultury

7 października uczniowie klasy 1btG zwiedzali wystawę fotograficzną  prac nakielskiego  fotografa  pana  Jacka Tomasza. Prezentowane były na niej zdjęcia których głównym tematem było Nakło i jego mieszkańcy ukazani w różnych sytuacjach życiowych.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Nowe książki przekazane do biblioteki

Dnia 09.10.2019r. odbyło się wręczenie książek zakupionych na rzecz biblioteki szkolnej ZS im. S. Staszica przez Fundację Wspierania Edukacji im. ks. S. Staszica. Nowe książki Mitologii Parandowskiego można już wypożyczać. Miłej lektury!!!

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D