Archiwum dla: Grudzień, 2019

Premiera bajki “Kraina Lodu” już za nami!

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w dniu 18 grudnia 2019 roku w auli szkolnej Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyło się przedstawienie bajkowe dla dzieci pt. “Kraina lodu”.

Uczniowie wcielili się w rożnych bohaterów i wraz z nimi przeżywali zimowe, magiczne i niepowtarzalne przygody. Młodzież swą grą aktorską, umiejętnościami tanecznymi i wokalnymi zachwyciła najmłodszych widzów. Było dużo radości, wzruszeń i wspólnej zabawy, a zimowa oprawa sceniczna wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Uczniowie Staszica na Olimpiadzie ZUS

W Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle, 2  grudnia 2019  r. odbył się I etap Ogólnopolskiej  Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Organizatorem Olimpiady jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie.

W etapie szkolnym wzięło udział 160  uczniów Staszica. Każdy uczestnik miał za zadanie odpowiedzieć na  20 pytań testowych wielokrotnego wyboru. Zawody zostały poprzedzone „Lekcjami z ZUS”, które były warunkiem udziału szkoły w olimpiadzie. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną rozstrzygnięty

Na początku  grudnia  Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną.

Wasza pomysłowość, co nas bardzo cieszy, nie zna granic – wiele prac, złożonych na konkurs to prawdziwe perełki. Mieliśmy wyjątkowo trudny wybór, bo chcielibyśmy nagrodzić Was wszystkich.

Wybierając zwycięzców, zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na pomysł, kreatywność, samodzielność, wkład pracy, a także użyte materiały.

(czytaj dalej…)


Życzenia Bożonarodzeniowe

Komentarze są wyłączone więcej...

Mistrzostwa Powiatu w Badmintona

Dnia 16.12.2019r. w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Badmintona. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia Kwiatkowska, Martyna Permus, Wiktoria Borowczak, Adrianna Mreła oraz uczniowie: Cyprian Młynarczyk, Fabian  Sowa, Jakub Tomyślak. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Staszicowe LOve z akcją charytatywną dla czworonogów

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy Liceum Ogólnokształcącego przy ZS im. S. Staszica w Nakle zaangażowali się w kolejną akcję charytatywną – tym razem na rzecz bezdomnych zwierząt. Uczniowie zakupili mnóstwo karmy oraz smakołyków, którymi obdarowali dwa schroniska – schronisko w Rozwarzynie oraz Bydgoszczy. Jedno z nich serdecznie przyjęło darczyńców. Przewidziane zostały: oprowadzanie po schronisku, zabawa z kotkami oraz spacer z niezwykle żywiołowymi pieskami.  Nie obyło się bez łez radości i wzruszenia. (czytaj dalej…)


Nadchodzi czas Bożego Narodzenia! Jasełka i kolędy w Staszicu.

19. grudnia 2019 r. nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica celebrowali nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Klasa I aP (liceum ogólnokształcącego) wystawiła jasełka. Była Święta Rodzina z Dzieciątkiem, Marią i Józefem. Była tradycyjna rodzina i tradycyjnie przystrojony stół i choinka. Był pięknie dostojny anioł i diabeł, który wyglądał jak kot. Byli Trzej Królowie, którym zepsuła się nawigacja, ale zdeterminowani – ostatecznie trafili do Betlejem. Był Kevin sam w domu, który uciekł z telewizora i stał się niespodziewanym gościem. Był Święty Mikołaj z prezentami. I było – przede wszystkim – dobre przesłanie: spotkanie wszystkich przy wigilijnym stole i najserdeczniejsze życzenia. Młodzi aktorzy zagrali świetnie!

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Informatycy w akcji „Szlachetna Paczka”

Już po raz siódmy uczniowie z klas informatycznych brali udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. W tym roku młodzież również wybrała rodzinę mieszkającą w Nakle nad Notecią.

Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w działalność, niosącą pomoc potrzebującym, poświęcając swój czas i trud w przygotowanie paczek. Dzięki zebranym środkom finansowym udało się spełnić te najskrytsze marzenia i pragnienia rodziny i sprawić, aby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były radosne szczęśliwe i wyjątkowe.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

INFORMATYK PODCZAS WARSZTATÓW W WYŻSZEJ SZKOLE GOSPODARKI W BYDGOSZCZY

Dnia 21 oraz 28 listopada młodzież Technikum Informatycznego klasa IIIe oraz IIe, uczestniczyła w zajęciach praktycznych przygotowanych przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. W podziale na cztery grupy laboratoryjne uczniowie wzięli aktywny udział w warsztatach dotyczących: Druku 3D, gdzie za pomocą programu CAD mogli zaprojektować oraz wydrukować brelok do kluczy, VR – młodzież poznała oraz mogła bawić się różnymi zestawami dotyczącymi rozszerzonej rzeczywistości – HoloLens, HTV Vive, Oculus, Playstation VR.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Edukacja artystyczna w Staszicu. Malarstwo, sztuki użytkowe i teatr!

11. grudnia 2019 roku grupa młodzieży i nauczycieli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Poznania. Celem wyjazdu było spotkanie z wieloma wymiarami sztuki.

Zaczęło się od wizyty w Muzeum Narodowym. Tu dominowało malarstwo; a więc obrazy takich artystów jak – między innymi -  Witkacy, Jacek Malczewski, Stanisław Wyspiański, Józef Mehoffer, Władysław Podkowiński, Józef Chełmoński, Tadeusz Kantor, Claude Monet… Była to jednocześnie podróż po różnych okresach powstawania sztuki – od starożytności, przez średniowiecze i czasy nowożytne, aż po współczesność.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Turystyczne Mikołajki

Pierwsza gwiazdka na niebie, kolędowanie, 12 wigilijnych potraw i pasterka-jeśli myślisz, że Boże Narodzenie wszędzie wygląda tak samo-jesteś w błędzie!

Co kraj to obyczaj, w różnych krajach różnie obchodzi się ten magiczny czas związany z Mikołajkami i Bożym Narodzeniem. O tym, jak świętują mieszkańcy Hiszpanii czy Australii dowiedzieli się uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej Zespołu Szkół im. S. Staszica w dniu Mikołajek.

(czytaj dalej…)


Nakarm psa z OLX

Pomóżmy nakarmić każdego pieska w schronisku!

Akcja ta trwa do 19 grudnia. Wystarczy, że na telefonie zalogujesz się na stronie OLX.pl i klikniesz “nakarm” raz dziennie. Jeśli kostka się wypełni, OLX wyśle do danego pieska 20 kg karmy. Akcja jest zupełnie bezpłatna – Ciebie to nic nie kosztuje, a możemy  razem pomóc pieskom!

Klasa IaP apeluje!

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D