Archiwum dla: Grudzień, 2019

Premiera bajki “Kraina Lodu” już za nami!

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w dniu 18 grudnia 2019 roku w auli szkolnej Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyło się przedstawienie bajkowe dla dzieci pt. “Kraina lodu”.

Uczniowie wcielili się w rożnych bohaterów i wraz z nimi przeżywali zimowe, magiczne i niepowtarzalne przygody. Młodzież swą grą aktorską, umiejętnościami tanecznymi i wokalnymi zachwyciła najmłodszych widzów. Było dużo radości, wzruszeń i wspólnej zabawy, a zimowa oprawa sceniczna wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Uczniowie Staszica na Olimpiadzie ZUS

W Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle, 2  grudnia 2019  r. odbył się I etap Ogólnopolskiej  Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Organizatorem Olimpiady jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie.

W etapie szkolnym wzięło udział 160  uczniów Staszica. Każdy uczestnik miał za zadanie odpowiedzieć na  20 pytań testowych wielokrotnego wyboru. Zawody zostały poprzedzone „Lekcjami z ZUS”, które były warunkiem udziału szkoły w olimpiadzie. (czytaj dalej…)


Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną rozstrzygnięty

Na początku  grudnia  Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną.

Wasza pomysłowość, co nas bardzo cieszy, nie zna granic – wiele prac, złożonych na konkurs to prawdziwe perełki. Mieliśmy wyjątkowo trudny wybór, bo chcielibyśmy nagrodzić Was wszystkich.

Wybierając zwycięzców, zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na pomysł, kreatywność, samodzielność, wkład pracy, a także użyte materiały.

(czytaj dalej…)


Życzenia Bożonarodzeniowe

Komentarze są wyłączone więcej...

Mistrzostwa Powiatu w Badmintona

Dnia 16.12.2019r. w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Badmintona. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia Kwiatkowska, Martyna Permus, Wiktoria Borowczak, Adrianna Mreła oraz uczniowie: Cyprian Młynarczyk, Fabian  Sowa, Jakub Tomyślak. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Staszicowe LOve z akcją charytatywną dla czworonogów

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy Liceum Ogólnokształcącego przy ZS im. S. Staszica w Nakle zaangażowali się w kolejną akcję charytatywną – tym razem na rzecz bezdomnych zwierząt. Uczniowie zakupili mnóstwo karmy oraz smakołyków, którymi obdarowali dwa schroniska – schronisko w Rozwarzynie oraz Bydgoszczy. Jedno z nich serdecznie przyjęło darczyńców. Przewidziane zostały: oprowadzanie po schronisku, zabawa z kotkami oraz spacer z niezwykle żywiołowymi pieskami.  Nie obyło się bez łez radości i wzruszenia. (czytaj dalej…)


Nadchodzi czas Bożego Narodzenia! Jasełka i kolędy w Staszicu.

19. grudnia 2019 r. nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica celebrowali nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Klasa I aP (liceum ogólnokształcącego) wystawiła jasełka. Była Święta Rodzina z Dzieciątkiem, Marią i Józefem. Była tradycyjna rodzina i tradycyjnie przystrojony stół i choinka. Był pięknie dostojny anioł i diabeł, który wyglądał jak kot. Byli Trzej Królowie, którym zepsuła się nawigacja, ale zdeterminowani – ostatecznie trafili do Betlejem. Był Kevin sam w domu, który uciekł z telewizora i stał się niespodziewanym gościem. Był Święty Mikołaj z prezentami. I było – przede wszystkim – dobre przesłanie: spotkanie wszystkich przy wigilijnym stole i najserdeczniejsze życzenia. Młodzi aktorzy zagrali świetnie!

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Informatycy w akcji „Szlachetna Paczka”

Już po raz siódmy uczniowie z klas informatycznych brali udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. W tym roku młodzież również wybrała rodzinę mieszkającą w Nakle nad Notecią.

Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w działalność, niosącą pomoc potrzebującym, poświęcając swój czas i trud w przygotowanie paczek. Dzięki zebranym środkom finansowym udało się spełnić te najskrytsze marzenia i pragnienia rodziny i sprawić, aby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były radosne szczęśliwe i wyjątkowe.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

INFORMATYK PODCZAS WARSZTATÓW W WYŻSZEJ SZKOLE GOSPODARKI W BYDGOSZCZY

Dnia 21 oraz 28 listopada młodzież Technikum Informatycznego klasa IIIe oraz IIe, uczestniczyła w zajęciach praktycznych przygotowanych przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. W podziale na cztery grupy laboratoryjne uczniowie wzięli aktywny udział w warsztatach dotyczących: Druku 3D, gdzie za pomocą programu CAD mogli zaprojektować oraz wydrukować brelok do kluczy, VR – młodzież poznała oraz mogła bawić się różnymi zestawami dotyczącymi rozszerzonej rzeczywistości – HoloLens, HTV Vive, Oculus, Playstation VR.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Edukacja artystyczna w Staszicu. Malarstwo, sztuki użytkowe i teatr!

11. grudnia 2019 roku grupa młodzieży i nauczycieli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Poznania. Celem wyjazdu było spotkanie z wieloma wymiarami sztuki.

Zaczęło się od wizyty w Muzeum Narodowym. Tu dominowało malarstwo; a więc obrazy takich artystów jak – między innymi -  Witkacy, Jacek Malczewski, Stanisław Wyspiański, Józef Mehoffer, Władysław Podkowiński, Józef Chełmoński, Tadeusz Kantor, Claude Monet… Była to jednocześnie podróż po różnych okresach powstawania sztuki – od starożytności, przez średniowiecze i czasy nowożytne, aż po współczesność.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Turystyczne Mikołajki

Pierwsza gwiazdka na niebie, kolędowanie, 12 wigilijnych potraw i pasterka-jeśli myślisz, że Boże Narodzenie wszędzie wygląda tak samo-jesteś w błędzie!

Co kraj to obyczaj, w różnych krajach różnie obchodzi się ten magiczny czas związany z Mikołajkami i Bożym Narodzeniem. O tym, jak świętują mieszkańcy Hiszpanii czy Australii dowiedzieli się uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej Zespołu Szkół im. S. Staszica w dniu Mikołajek.

(czytaj dalej…)


Nakarm psa z OLX

Pomóżmy nakarmić każdego pieska w schronisku!

Akcja ta trwa do 19 grudnia. Wystarczy, że na telefonie zalogujesz się na stronie OLX.pl i klikniesz “nakarm” raz dziennie. Jeśli kostka się wypełni, OLX wyśle do danego pieska 20 kg karmy. Akcja jest zupełnie bezpłatna – Ciebie to nic nie kosztuje, a możemy  razem pomóc pieskom!

Klasa IaP apeluje!

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D