Archiwum dla: Luty, 2020

Święto Patrona Szkoły Stanisława Staszica

Jak co roku w ZS im. Stanisława Staszica obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły ks. Stanisława Staszica. W związku z tym odbyły się konkursy  wiedzy o patronie, w których uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Patronowali mu dyrektor szkoły mgr Dariusz Jan Betscher i  zastępca dyrektora szkoły mgr Magdalena Gapińska. Wszystkie pierwsze klasy reprezentowane były przez trzyosobowe  zespoły. Każdy zespół musiał udzielić odpowiedzi na 10 pytań. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Konkurs wiedzy o Nakle nad Notecią i okolicach – w stulecie powrotu ziemi krajeńskiej do macierzy

W obecnym 2020 roku obchodziliśmy setną rocznicę powrotu ziemi nakielskiej i Krajny w granice odrodzonego państwa polskiego. W naszej szkole, ZS im. Stanisława Staszica, od wielu lat upamiętniamy te wydarzenia organizując konkurs wiedzy dla klas drugich pt. „Dzieje Nakła  nad Notecią i okolic”. Również i w tym roku  odbył się taki turniej pod patronatem dyrektora szkoły mgr Dariusza Jana Betschera. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Logistycy w fabryce Volkswagen

W dniu 19.02.2020 uczniowie klasy 2a ZS im Staszica kształcący się w zawodzie technik logistyk uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do fabryki samochodów Volkswagen we Wrześni. Podczas wizyty logistycy mieli okazje zapoznać się z funkcjonowaniem jednej z fabryk koncernu Volkswagen działającej w systemie Just in Time. Uczniowie zapoznali się z  procesem produkcyjnym począwszy od zamówienia aż do zakończenia produkcji samochodów. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Sukces Jakuba Mrotka z IVe

10 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół im. S. Staszica odbyły się eliminacje do III Ogólnopolskiego Konkursu Translation Master. Praca każdego ucznia polegała na przetłumaczeniu w ciągu 90 minut 3 krótkich tekstów (dwóch  z języka polskiego na język angielski oraz jednego z języka angielskiego na język polski). Spośród uczniów biorących udział w konkursie nauczyciele języka angielskiego wysłali do organizatorów 2 najlepsze prace: tłumaczenia Jakuba Mrotka z klasy 4E technikum kształcącego w zawodzie technik informatyk oraz Jakuba Baranowskiego z 3C – klasy ekonomicznej.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej “Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych” – edycja XXII

W środę 19 lutego 2020 r. w ZSP nr 4 w Nakle nad Notecią miał miejsce XXII Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej “Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych”. Zorganizowany został on przez Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Nakło oraz Klub Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju w Nakle nad Notecią. Naszą szkołę reprezentowała w nim trójka uczniów Julia Iwanek, Daria Monderek i Łukasz Żołądkiewicz. Celne oko i duża wiedza historyczna  umożliwiły drużynie  „Staszica” zajęcie pierwszego miejsca. Gratulujemy sukcesu i dziękujemy! (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D