Archiwum dla: Październik, 2020

Wyjazd integracyjny pierwszaków z TOTu i TORu

W piątek 2 października klasy I B i I D w towarzystwie wychowawców, p. Rafała Popowskiego i p. Sławomira Chmielewskiego oraz opiekuna p. Patrycji Słoniny, o 8:00 wyruszyły spod budynku szkoły w stronę Bydgoszczy, by spędzić wspólnie czas i lepiej się poznać. Pierwszym przystankiem na trasie było Olympic Bowling Center w hali Łuczniczka, gdzie na przybyłych czekały zarezerwowane tory do gry w kręgle, do której można było przystąpić po dobraniu jakże stylowego profesjonalnego obuwia zapewnionego przez kręgielnię.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Wolontariusze na szkoleniu

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w naszej szkole,  dnia 15. października br.  uczestniczyli w  szkoleniu zorganizowanym przez Powiatową Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Nakle nad Notecią. Tematem spotkania była „Motywacja u nastolatków i sztuka pomagania rówieśnikom w kryzysie”. Warsztaty poprowadził  pan Tomasz Bilicki, prezes Zarząd Fundacji INNOPOLIS oaz certyfikowany interwent kryzysowy  (University of Maryland). Wolontariusze w czasie warsztatów dowiedzieli się jak pomagać rówieśnikom w kryzysie oraz jak motywować ich do działania. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Półmetek Biegu dla Niepodległej

W tych dniach zbliżamy się do półmetka naszej rywalizacji sportowej w ramach „Biegu dla Niepodległej”. Z wielkim zainteresowaniem śledzimy osiągane przez Was wyniki w obu kategoriach. Stoją one na wysokim poziomie i są bardzo wyrównane. Tak więc trudno dziś wskazać faworyta, który zmierza do zwycięstwa. Cieszymy się bardzo, że jest ich tak wielu.

Od soboty Powiat Nakielski znalazł się w czerwonej strefie zakażeń koronawirusem, w której obowiązują nowe obostrzenia. Można w dalszym ciągu uprawiać sport i brać udział w rywalizacjach  sportowych na świeżym powietrzu. Wymaga to jednak od  biorących udział  w zawodach przestrzegania obowiązujących zasad w „czerwonej strefie”. Prosimy Was bardzo o ich przestrzeganie. My ze swej strony z wielką uwaga będziemy śledzić rozwój sytuacji i dostosowywać  do niej nasz regulamin.

Organizatorzy

Komentarze są wyłączone więcej...

Uczniowie Staszica nagrodzeni

Pięcioro uczniów naszej szkoły otrzymało Nagrodę Zarządu Powiatu Nakielskiego za szczególne osiągnięcia sportowe oraz w dziedzinie twórczości artystycznej, kulturalnej i sztuki.  Uroczysta gala odbyła się 7. października w oranżerii pałacu w Sucharach. Nagrody wręczyli Pan Starosta Tadeusz Sobol i Pan Wicestarosta Tomasz Miłowski.

Nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe przyznano: Monice Marach z klasy 2cG i Marcinowi Wiatrowiczowi z  klasa 2eG

Nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej otrzymały: Sandra Frydrychowicz z klasy 2dP, Daria Kornacka z klasy 2bG i Zuzanna Rogalska z klasy 2cG.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Monika Daniel

Komentarze są wyłączone więcej...

Marcin Wiatrowicz Mistrzem Polski Juniorów

Uczeń naszej szkoły Marcin Wiatrowicz z klasy 2eG został Mistrzem Polski Juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Ciechanowie, która odbyła sie w dniach od 24 – 27 września br. Marcin zajął I miejsce w kategorii 61 kg z wynikiem 216 kg

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

SPŁYW KAJAKOWY UCZNIÓW STASZICA

Dnia 2 października 2020 roku uczniowie drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego nakielskiego Staszica wzięli udział w spływie kajakowym na rzece Orla. Poszerzenie wiedzy o turystyce regionu i udział w wycieczce odbył się w ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych pt. „Sport i turystyka dodaje nam wiatru w żagle”, który otrzymał wsparcie finansowe powiatu nakielskiego. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Uwaga uczniowie i absolwenci!

Prosimy wszystkich absolwentów i uczniów, którzy złożyli deklarację przystąpienia do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie o zapoznanie się ze szczegółowym harmonogramem egzaminów w sesji 1, styczeń – luty   2021, formuła 2012 i formuła 2017.

Harmonogram egzaminów w sesji styczeń – luty  2021 znajduje się w zakładce – Egzamin zawodowy 2021 – Harmonogram egzaminu w zawodzie.

Komentarze są wyłączone więcej...

„Bieg dla Niepodległej – stulecie powrotu Nakła do macierzy”

Zapraszamy do udziału w nowym wydarzeniu sportowym w naszej Szkole – od 6.10.2020 do 6.11.2020! Celem wydarzenia jest propagowanie zdrowego trybu  życia oraz obchody rocznic związanych z historią Polski oraz Nakła nad Notecią. „Bieg dla Niepodległej” odbywać się będzie w dwóch kategoriach:

I – bieg, marsz i nordic walking

II – przejażdżki rowerowe

W obu kategoriach odbywa się rywalizacja indywidualna. Zwycięzcą zostanie ten, który osiągnie największą liczbę kilometrów. Przeprowadzona zostanie także klasyfikacja drużynowa (klasowa). Zwycięży ta klasa, która uzyska największą średnią ilość kilometrów przypadającą na jednego ucznia w klasie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

STAROSTA GRATULOWAŁ TENISISTOM W STASZICU

Dnia 1 października 2020 roku na kortach tenisowych przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica i Nakielskim Towarzystwie Tenisowym „Sokół” w Nakle nad Notecią odbył się Międzyszkolny Turniej Tenisa Ziemnego chłopców pod patronatem Starosty Nakielskiego Pana Tadeusza Sobola. Rywalizacja na świeżym powietrzu przy sprzyjającej pogodzie była najlepszym rozwiązaniem propagowania tej bezkontaktowej dyscypliny sportowej. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Staszic biega dla Europy

27 września 2020 roku 147 uczniów Zespołu Szkół im. S Staszica w Nakle nad Notecią wraz z siedmioma nauczycielami zakończyli ,,Bieg dla Europy 2020”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Parlament Europejski – Biuro w Polsce. Trwało ono 27 dni (liczba odpowiada ilości państw członkowskich w UE). By ukończyć ten bieg z sukcesem trzeba było pokonać 70 km. Właśnie minęło 70 lat od podpisania deklaracji Schumana, która stworzyła podwaliny pod dzisiejszą Unię Europejską). (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Przekazanie książek do biblioteki

W dniu dzisiejszym księgozbiór biblioteki powiększył się o kolejne lektury obowiązkowe: Mitologię oraz Makbeta. Fundacja Staszica po raz kolejny przekazała książki na rzecz biblioteki Staszica, dzięki środkom uzyskanym z darowizn.

Zuzanna Rogalska- wolontariusz Fundacji
Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D