Archiwum dla: Listopad, 2020

Paweł Majcher wyróżniony w Międzypowiatowym Konkursie Literackim “Na skrzydłach Pegaza”

Szubińskie Towarzystwo Kulturalne oraz Szubińska Biblioteka Publiczna rozbudza dzięki temu projektowi zainteresowania literackie młodzieży i osób dorosłych. 26. listopada bibliotekarz Agnieszka Poskrop, która od lat promuje i wspiera konkurs w naszej szkole, miała przyjemność uczestniczyć w podsumowaniu tegorocznej edycji „Pegaza”  w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie.

Dużą radością i satysfakcją jest to, że w dziewiątym wydaniu almanachu prac pokonkursowych znajdziemy wiersze ucznia klasy 2dG Pawła Majchera, który dzięki swoim tekstom czynnie tworzy tę publikację. Z doświadczenia wiem, jak wspaniale jest ujrzeć swoje utwory w formie książkowej. Wielkie gratulacje Paweł!

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

STASZIC BIEGA DLA NIEPODLEGŁEJ

Dnia 19.11.2020 roku na miejskim stadionie im. K. Biniakowskiego w Nakle odbył się trening biegowy z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie zostało zorganizowane przez nauczycieli ZS im. S. Staszica w Nakle w ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych pt. „Sport i turystyka dodaje nam wiatru w żagle”, który otrzymał wsparcie z powiatu nakielskiego. Głównym celem sportowego spotkania na stadionie było uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości oraz zachęcenia młodzieży do dbania o sportowy rozwój poprzez bieganie. Gościem specjalnym treningu był maratończyk,  rekordzista Guinnessa, człowiek, który w 366 dni przebiegł 366 maratonów – Ryszard Kałaczyński.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

“Bieg dla Niepodległej” potrwa do 29 listopada

Trwająca od 6 listopada rywalizacja sportowa “Bieg dla Niepodległej” zostaje  wydłużona o kolejne dwa tygodnie. Ostateczny termin jej  zakończenia upływa 29 listopada 2020 roku. Przypominamy, że  aktywność fizyczna, w szczególności na  świeżym  powietrzu, wpływa na poprawę naszej odporności. Jest  ona bardzo  ważna,  zwłaszcza w czasie pandemii.
Życzymy sukcesów. Pozdrawiamy. Organizatorzy
Komentarze są wyłączone więcej...

Staszic znów zagra z WOŚP!

Od wielu lat uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława  Staszica  biorą udział  w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej  Pomocy.  W ubiegłym roku łączna suma zebranych pieniędzy wyniosła ponad 16 tysięcy złotych.  Mamy nadzieje, że i w tym roku nie zabraknie  Was   w czasie dziania się  tego  Wielkiego Święta.
Tegoroczna rejestracja  wolontariuszy odbywa  się poprzez stronę  internetową: www.iwolontariusz.wosp.org.pl. Chętni  z Nakła i okolic  chcący rozliczać się w sztabie nakielskim  powinni po zarejestrowaniu się odszukać na stronie Orkiestry  sztab  Nakło (znajduje on się pod numerem 4138). Uczniowie chcący  rozliczać  się  w innych sztabach powinni odnaleźć   na stronie Orkiestry  swój  sztab. Mamy nadzieję, że w tej edycji   pobijemy ubiegłoroczny wynik  lub się do niego  zbliżymy.  Serdecznie Was pozdrawiamy.
Samorząd  Szkolny

Pismo Dyrektora CKE w sprawie planowania egzaminów dla sesji styczeń-luty 2021

W związku z sytuacją pandemiczną CKE wprowadziła możliwość zmian w planowaniu egzaminów na sesję styczeń-luty 2021. Szczegóły znajdziecie w PIŚMIE DYREKTORA CKE.

Komentarze są wyłączone więcej...

„Myśląc Ojczyzna”

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w 2020 r. na pewno zostaną zapamiętane. Epidemia koronawirusa wymusiła na nas wszystkich poszukania zupełnie nowych sposobów wyrażenia własnej miłości i przywiązania do Ojczyzny. W duchu odpowiedzialności za wszystkich współmieszkańców i współobywateli Polski, uczniowie ZS im. S. Staszica upamiętnili 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę m. in. przygotowując okolicznościowe plakaty. Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali zdjęcia swoich prac za udział w akcji.

Organizatorzy: Agnieszka Poskrop i Krzysztof Borus

Komentarze są wyłączone więcej...

UCZNIOWIE Z MEDALAMI NA NAKIELSKIEJ LIDZE PŁYWANIA

W niedzielę 25 października na Krytej Pływalni Naquarius w Nakle nad Notecią odbyła się już VII edycja Nakielskiej Ligi Pływania. Zawody przeznaczone są dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Zawodnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe a regulamin zawodów pozwalał aż na trzy starty. By uniknąć dużej liczby dzieci w jednym czasie zawody podzielono na dwa bloki, gdzie w drugim rywalizowała najstarsza młodzież zgłaszając się dobrowolnie do pływackiej rywalizacji. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Społeczność Staszica pamięta!

Społeczność Zespołu Szkół im. S. Staszica postanowiła uczcić Dzień Niepodległości w sposób, na jaki pozwalają obecne okoliczności epidemiczne. W dniu wczorajszym, tj. 9. listopada 2020 r., we współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywna Kcynia oraz przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na nakielskim cmentarzu oraz w Paterku , pod pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu na nakielskim rynku jak i przy tablicy pamiątkowej na 100lecie Niepodległości, znajdującą się przed budynkiem szkoły. Przed szkołą została również ułożona flaga narodowa z pięknych białych i czerwonych kwiatów.
Szczególną rolę w tym przedsięwzięciu odegrała Pani Alicja Kaniewska, nauczycielka języka angielskiego, której udało się nieodpłatnie pozyskać ponad 70 doniczek z kwiatami oraz Pani Monika Daniel, opiekunka wolontariuszy.


II Chodzieski Bieg Niepodległości

W sobotę 7 listopada uczennice klasy 4 b wybrały się na II Chodzieski Bieg Niepodległości. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną bieg nie mógł się odbyć w formie tradycyjnej. Nie było rywalizacji, każdy uczestnik mógł pokonać wyznaczoną trasę w formie treningu. Pomimo wczesnej pory nasze uczennice bez problemu, pełne energii, podjęły wyzwanie i pokonały dystans 5 km . Panowała niesamowita atmosfera, wszędzie towarzyszyły zawodnikom symbole narodowe. Po osiągnięciu celu Weronika, Ola, Zuza, Julia i Emilia otrzymały wyjątkowe medale. Gratulacje dla zawodniczek!!! Cieszymy się że pomimo wielu utrudnień godnie reprezentowałyście Naszą Szkołę. Zawodniczkom towarzyszyła nauczycielka Alicja Kaniewska.
Materiał: Alicja Kaniewska

Komentarze są wyłączone więcej...

Olimpiada Statystyczna – 3 uczniów Staszica awansowało do kolejnego etapu

05. listopada 2020 r. odbył się I etap V Olimpiady Statystycznej, organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.
Olimpiada Statystyczna jest olimpiadą o zasięgu ogólnopolskim, obejmuje dziedzinę nauk ekonomicznych w następujących dyscyplinach naukowych: ekonomia, administracja oraz handel. Jej głównym celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych i rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł i narzędzi analizy statystycznej.
W konkursie udział wzięło 1840 uczniów z 262 szkół, w tym 7 uczniów naszej szkoły.
Do etapu okręgowego, który odbędzie się dnia 10. grudnia 2020 r., awansowało 3 naszych uczniów. Wynik uprawniający do udziału w kolejnym etapie osiągnęło wprawdzie 5 uczniów, jednak każdą szkołę może reprezentować tylko 3 uczniów.
Gratulujemy Aleksandrze Poznańskiej z klasy 4a technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk, Martynie Bojewskiej z klasy 2aP liceum ogólnokształcącego oraz Mateuszowi Cebuli z klasy 4a. Powodzenia na kolejnym szczeblu olimpiady!

Komentarze są wyłączone więcej...

Bieg dla Niepodległej zbliża się do końca

Drodzy uczestnicy “Biegu dla Niepodległej”.  Wydarzenie to trwa od miesiąca w naszej  szkole i cieszy  się  dużym zainteresowaniem.  Dobiega ono właśnie do końca.

15  listopada 2020 roku będzie dniem, w którym zostanie  zakończona rywalizacja.  Po jej zakończeniu i ustaleniu listy  zwycięzców, oraz osób nagrodzonych  w obu  kategoriach  ogłosimy zweryfikowane wyniki na stronie  szkoły.  Nagrody  rzeczowe   dla zwycięzców zostaną  uroczyście wręczone dopiero po  wznowieniu  zajęć lekcyjnych w trybie stacjonarnym.

Pisząc tą informację  zwracamy  się do  Was z prośbą o  przestrzeganie  zasad  bezpiecznego przebywania na  świeżym powietrzu  w czasie  pandemii.   Serdecznie  Was  pozdrawiamy.

ps. W wypadku ogłoszenia kolejnych  obostrzeń  związanych  z pandemią, które uniemożliwią  Wam  rywalizację,  wydarzenie sportowe  “Bieg dla  Niepodległej” zostaje  zakończone

Autor: W. Szarszewski
Komentarze są wyłączone więcej...

PAMIĘTAMY!

Mimo obecnych okoliczności przedstawiciele społeczności Staszica, tradycji czyniąc zadość, udali się w dniach 29. oraz 30 października na nakielski cmentarz, aby na grobach byłych pracowników oraz uczniów szkoły zapalić znicze oraz pozostawić okolicznościowe kartki.
Ze względu na panującą pandemię tym razem na cmentarz nie udali się przedstawiciele młodzieży. Reprezentowała ich pani Justyna Jamnik-Bojewska, opiekunka Samorządu Uczniowskiego. Ponadto na groby udali się: Dariusz Jan Betscher – dyrektor szkoły, Magdalena Gapińska – wicedyrektor oraz Małgorzata Sass-Jakóbczyk – pedagog szkolny.
Na nakielskim cmentarzu spoczywa ponad dwadzieścia osób, które były związane z nasza szkołą. O nich wszystkich powinniśmy pamiętać, szczególnie w ten wyjątkowy dzień, jakim jest Wszystkich Świętych.

[gallery]

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D