Archiwum dla: Grudzień, 2020

Życzenia od Grona Pedagogicznego

Komentarze są wyłączone więcej...

Uczniowie ze Staszica na konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy”

W poniedziałek, 21 grudnia 2020 r. w Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią, odbył się pierwszy etap szkolny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”.  Uczniowie w sposób zdalny rozwiązali test składający się z 30 pytań. Test zweryfikował wiedzę uczniów, pięcioro z nich przeszło do drugiej rundy – dogrywki: Julia Iwanek (IIIc), Sandra Marcniak (IIIc), Marta,  Kucharczyk (III c), Wiktoria Karmowska (IIc), Natalia Mrotek (IIId). Po dogrywce (22.12.2020r.) do etapu regionalnego przeszły dwie osoby: Julia Iwanek (IIIc), Sandra Marcniak (IIIc). W szkole Olimpiada odbyła się w ramach realizowanego projektu na zajęcia pozalekcyjne pod nazwą „kreAKTYWNAmłodzież” dofinansowanego przez Powiat Nakielski”. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Wyniki konkursu na najpiękniejsze wykonanie piosenki świątecznej w języku obcym w nakielskim Staszicu

22.12 2020 roku rozstrzygnięty został konkurs piosenki bożonarodzeniowej, świątecznej, zimowej w języku obcym. Do rywalizacji przystąpiło pięciu solistów (M. Napierała, M. Lepczyńska, A. Tuburczy, O. Snopek oraz N. Jakubczyk), jeden duet  (W. Jóźwiak oraz K. Kaczyńska) i zespól składający się z przedstawicieli klasy 2cG  (technikum ekonomiczne). Nadesłane nagrania oceniane były zarówno pod względem rytmiczności wykonań, poprawności językowej oraz pomysłowości zaprezentowanych klipów. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

DRUGA KOLEJKA NLP

W niedzielę 13 grudnia na Krytej Pływalni Naquarius w Nakle nad Notecią odbyła się druga kolejka Nakielskiej Ligi Pływania. Zawody przeznaczone są dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. By uniknąć dużej liczby dzieci i młodzieży podzielono zawody na trzy bloki, gdzie w ostatnim rywalizowali najstarsi pływacy zgłaszając się dobrowolnie do rywalizacji.  Nasi uczniowie byli klasyfikowani w kategorii wiekowej 2006 oraz szkół ponadpodstawowych. Udało się stanąć trzykrotnie na podium zdobywając łącznie trzy medale: dwa srebrne i jeden brązowy. Za udział i zaangażowanie serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy obecnych wyników. Pływacy reprezentujący szkołę: Wiktoria Karmowska i Wiktoria Konewka. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

SZKOLNE ROZGRYWKI W BADMINTONA

Dnia 14 grudnia bieżącego roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica odbył się szkolny turniej w badmintona dziewcząt i chłopców. Zadanie możliwe było dzięki realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych pt. „Sport i turystyka dodaje nam wiatru w żagle”, którego autorami byli nauczyciele wychowania fizycznego Marcin Kuliński i Michał Stachowski. Trudny okres spowodował do przeprowadzenia rozgrywek w skromnym gronie uczniów przy zachowaniu najwyższego reżimu sanitarnego. W rywalizacji sportowej wzięło udział siedmioro uczniów, którzy przed rozpoczęciem pierwszych meczów zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa i systemem rozgrywek podczas oficjalnego otwarcia zawodów. Grano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów uzyskując w każdym z nich maksymalnie 15 punktów. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE!

Komentarze są wyłączone więcej...

Jesteśmy z Wami! Staszic mieszkańcom Nakielskiego Domu Pomocy Społecznej

Pod hasłem “Jesteśmy z Wami” Rada Samorządu Uczniowskiego oraz Koło Wolontariatu nakielskiego Staszica  zorganizowało akcję, której celem było przygotowanie  kartki świątecznej i drobnego upominku dla mieszkańców  Domu Pomocy Społecznej.

Dziękujemy całej społeczności Staszica oraz mieszkańcom Nakła, którzy bezinteresownie przynosili upominki za ich dobre serca i chęć dzielenia się z pensjonariuszami. To wspaniały gest życzliwości, tak potrzebny i oczekiwany przez naszych seniorów, zwłaszcza w świątecznym okresie i trudnym czasie epidemii.

Autor: Karol Lizak (czytaj dalej…)


Tytuł Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego dla Staszica

Szkolne Koło Wolontariatu oraz Rada Samorządu Uczniowskiego ZS im. Stanisława Staszica to tegoroczni laureaci konkursu Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią we współpracy z Fundacją „Salus Homini”.

Przyznanie tytułu „ Wolontariusz Roku” ma na celu uhonorowanie dobroczynnej działalności tych, którzy pracują nieodpłatnie na rzecz mieszkańców naszego regionu. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Ogólnopolska Olimpiada ZUS dla młodzieży ze Staszicia

W poniedziałek, 14 grudnia 2020 r. w Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią odbył się I etap Ogólnopolskiej  Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Organizatorem Olimpiady jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie. W szkole Olimpiada odbyła się w ramach realizowanego projektu na zajęcia pozalekcyjne pod nazwą „kreAKTYWNAmłodzież” dofinansowanego przez Powiat Nakielski”.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Komunikat dyrektora CKE z dnia 10 grudnia 2020 r.

Komunikat  dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie w sesji styczeń-luty 2021 r – formuła 2012 i formuła 2017

CZĘŚĆ PISEMNA

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

Komentarze są wyłączone więcej...

Zmarł śp. Wiesław Świerczyński

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł były pracownik naszej szkoły, śp. Wiesław Świerczyński. Pan Wiesław był szanowanym nauczycielem wychowania fizycznego.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, dn. 21. grudnia 2020 r. o godz. 12.00 na cmentarzu parafialnym w Nakle n. Not.

Komentarze są wyłączone więcej...

Praktyka czyni mistrza

Ze względu na sytuację epidemiczną, zespół projektowy w porozumieniu z hiszpańskim partnerem podjął decyzję o zmianie daty wyjazdu na staże zagraniczny dla 20 uczniów. Wyjazd na mobilność do Hiszpanii zostaje przeniesiona z 22 lutego 2021 r. na 31.10.2021 r. dla uczniów kształtujących się na kierunkach technik logistyk, informatyk i reklamy. Tym samym ulegnie termin rozpoczęcia rekrutacji do projektu. Szczegóły będziemy przekazywać na bieżąco.

Asystent koordynatora

Zuzanna Rogalska (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D