Archiwum dla: Maj, 2021

MONTAŻ URZĄDZEŃ SIŁOWNI

W poniedziałek 24 maja bieżącego roku rozpoczęto montaż przyrządów siłowni zewnętrznej. Od samego rana firma przystąpiła do prac ziemnych odpowiednio przygotowując doły pod słupy urządzeń do ćwiczeń.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Audycja dla Radia Nakło z udziałem uczniów Staszica

W maju Staszic dwukrotnie gościł autorkę książki „Nakielskie powroty”, Panią Eugenię Czyż – Rydzyńską. Pierwsza nagrywana audycja dotyczyła tegorocznej Matury, drugi raz Pani Eugenia spotkała się z uczniami klas I – III w bibliotece szkolnej, aby porozmawiać o nauce zdalnej w czasie pandemii. Tymi audycjami rozpocznie się cykl kolejnych spotkań, z których następne na zaproszenie Pani Czyż będzie miało miejsce już na żywo w siedzibie Radia Nakło.
Propagatorka kultury z sentymentem wspominała czasy, kiedy to sama była uczennicą naszej szkoły. Mówiła o swoich nauczycielach, nauce, maturze, ale także o muzyce, książkach i filmach. Pani redaktor podkreślała, że bardzo podziwia młodzież, że tak dzielnie zniosła nauczanie zdalne w czasie epidemii.
Młodzież dzieliła się swoimi przemyśleniami dotyczącymi tego, co zabrał im Covid, z jakimi problemami musieli się borykać, ale także, co im czas pandemii uświadomił. Uczniowie ubolewali, że żałują czasu, który nie spędzili z koleżankami i kolegami. Opowiadali o różnym podejściu rówieśników do obowiązków szkolnych w czasie lockdownu, o obawach na przyszłość dotyczących nauki. Twierdzili, że dużym problemem był i jest nadal ich stan psychiczny i fizyczny, ponieważ dla osób bardzo aktywnych i uspołecznionych czas zamknięcia okazał się bardzo trudny. Stąd uczniowie dziękowali swoim nauczycielom za wsparcie emocjonalne, którego doświadczali z ich strony.
Paradoksalnie epidemia wirusa Covid i konieczność zdalnego nauczania przyniosły też korzyści. Taka pozytywną stroną tych dramatycznych chwil było np. podkreślone przez uczniów uświadomienie sobie jak mało czasu poświęcali rodzinie przed pandemią i jak ważna jest rozmowa z bliskimi.
Całość nagrania rozmowy z młodzieżą będzie można wysłuchać 30 maja podczas niedzielnej audycji w Radio Nakło o g.16.00.
Witold Szarszewski
Agnieszka Poskrop

Komentarze są wyłączone więcej...

Szkoła zawodowa świadomym wyborem – III edycja. Rekrutacja na płatne staże

Zapraszamy uczniów naszej szkoły (klasy technikum) do udziału w projekcie Szkoła zawodowa świadomym wyborem – III edycja. W ramach tego projektu zaplanowano między innymi płatne staże. Szczegóły w materiałach poniżej.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Komentarze są wyłączone więcej...

Ekonomiści Staszica na finałowej konferencji – Olimpiada ZUS

Dnia 21 maja  2021 r. obyła się  finałowa konferencja  online podsumowująca Olimpiadę  ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Spotkanie prowadziła Pani Magdalena Mazur- Wolak, która powitała gości, uczestników finału olimpiady oraz ich opiekunów. Pogratulowała laureatom i finalistą uzyskanego sukcesu. Gościem honorowym była Pani prezes ZUS :  Gertruda Uścińska. Podkreśliła ona prestiż Olimpiady, następującymi słowami: Dzięki tym inicjatywom młodzi Polacy zdobywają wiedzę, która jest niezbędna do świadomego uczestnictwa w rynku pracy, a tym samym ubezpieczenia się od różnego ryzyka życiowego.  Finalistami olimpiady były: Martyna Bojewska, Julia Iwanek i Sandra Marciniak. Uczniów przygotowywały nauczycielki przedmiotów ekonomicznych: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Złoto dla uczennicy Technikum Rachunkowości

Dnia 15.05.2021 r. w Siedlcach na Mistrzostwach Krajowych Zrzeszenia LZS U15 i U17 w podnoszeniu ciężarów złoty medal w kategorii +81 kg U17 zdobyła Dominika Najdowska, uczennica klasy 1 c Technikum Rachunkowości.
Dominika powróciła do domu z medalem i nowym rekordem życiowy.
Życzymy dalszych sukcesów i kolejnych życiówek.

Komentarze są wyłączone więcej...

Monika Marach na najwyższym stopniu podium

Monika Marach, uczennica klasy 2cG zdobyła złoty medal w kategorii 64 kg do lat 17 w podnoszeniu ciężarów, rezultatem 105 kg ustanawiając rekord Polski w podrzucie. Monika zajęła również 1. miejsce w kategorii Open do lat 17.
Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia ZLS odbyły się w Siedlcach. W czerwcu Monika weźmie udział w Pucharze Unii Europejskiej na Malcie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Komentarze są wyłączone więcej...


„Professional practice is your chance”

Zakończyło się przygotowanie pedagogiczno-kulturowo-językowe uczestników wyjazdów z klas II i III ZS im. Staszica w Nakle nad Notecią oraz CKZiU w Więcborku, kształcący się na kierunkach technik informatyk, technik logistyk i technik organizacji turystyki, którzy wyjadą na trzytygodniowe staże do Włoch i Hiszpanii. Przygotowanie odbywało w marcu i kwietniu się za pomocą platformy Teams dla uczestników pierwszych trzech tur wyjazdowych.
Komentarze są wyłączone więcej...

REKRUTACYJNY PORADNIK ÓSMOKLASISTY

Drogi Ósmoklasisto,
chcąc pomóc Ci w tym wyjątkowym czasie bezproblemowo przejść przez proces rekrutacji, przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny poradnik. Zapoznaj się z nim, a jeśli nadal będziesz miał pytania, skontaktuj się z nami.

REKRUTACYJNY PORADNIK ÓSMOKLASISTY

Komentarze są wyłączone więcej...

Nowa pracownia dla Technikum Reklamy

Nowoczesny sprzęt za ponad 150 tys zł wzbogaci pracownię reklamy w nakielskim „Staszicu”. Uczniowie Technikum Reklamy będą w niej tworzyć wysokiej jakości materiały reklamowe, filmy i zdjęcia. Szkoła od lat stawia na nowatorskie metody praktycznej nauki zawodu.
Szkolna pracownia reklamy to nowoczesne i znakomicie wyposażone sale. Młodzież uczy się od podstaw tworzyć materiały promocyjne. Pracownia składa się z sali komputerowej, studia do fotografii, ministudia do fotografii bezcieniowej i animacji poklatkowej, studia telewizyjnego i radiowęzła. Uczniowie tworzą gadżety reklamowe, kubki, koszulki czy bluzy z nadrukiem oraz firmowe długopisy z wykorzystaniem maszyn do sublimacji i termotransferu a także urządzeń do grawerowania za pomocą laseru.
Znakomicie wyposażona pracownia a także talent, pasja i chęci uczniów i opiekuna pracowni Sławomira Chmielewskiego, pozwoliły już kilka lat temu uruchomić szkolną agencję reklamową CREARTIVE, która projektuje, tworzy i sprzedaje materiały reklamowe a zarobione w ten sposób pieniądze pozwalają na rozwój i funkcjonowanie tej „mini-firmy”.
Szkoła współpracuje z agencjami reklamowymi oraz mediami z regionu, dzięki czemu uczniowie podczas praktyk zawodowych, poznają nowoczesne miejsca pracy, uczą się współpracy i nawiązują biznesowe kontakty.
Dzięki pozyskanym przez organ prowadzący funduszom zewnętrznym w ramach programu Szkoła zawodowa świadomym wyborem – III edycja, za ponad 150 tys złotych pracownia reklamy w Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią zyska nowy sprzęt. Pojawią się najnowocześniejsze komputery a także oprogramowanie do edycji zdjęć i filmów oraz tworzenia grafiki 3D. Szkoła otrzyma też nowoczesne aparaty fotograficzne, sprzęt do studia telewizyjnego, drukarki 3D oraz ploter drukujący wielkoformatowy.
Nowy sprzęt pozwoli uczniom Technikum Reklamy w „Staszicu” tworzyć nowoczesne materiały reklamowe i rozwijać pasje (grafika, fotografia, film). Absolwenci szkoły, którzy uczą się także marketingu, poznają badania marketingowe, analizę rynku, sprzedaż produktów i usług reklamowych, potrafią planować i tworzyć kampanie reklamowe z wykorzystaniem nowoczesnych mediów.
Jeśli jesteś kreatywny, pełny pasji i chęci rozwoju, jeśli lubisz pracę twórczą, umiesz pracować samodzielnie i w zespole, jeśli w przyszłości widzisz siebie w nowoczesnej agencji reklamowej, Technikum Reklamy w nakielskim „Staszicu” jest szkołą dla Ciebie.

Komentarze są wyłączone więcej...

Komunikaty dyrektora CKE w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych na egzaminach zawodowych

Komunikaty dyrektora CKE z 7 maja 2021 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą̨ korzystać zdający w części pisemnej i praktycznej egzaminu zawodowego w sesji czerwiec-lipiec 2021 r.
Formuła 2012, formuła 2017
część pisemna
część praktyczna
Formuła 2019
część pisemna
część praktyczna
Komentarze są wyłączone więcej...

Moje Liceum – rekrutacja na płatne staże

Zapraszamy uczniów naszej szkoły (klasy licealne) do udziału w projekcie Moje Liceum. W ramach tego projektu zaplanowano między innymi płatne staże. Szczegóły w materiałach poniżej.

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D