Dnia 13. lutego 2019 roku klasa IIa Technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk odbyła jednodniową praktykę w ramach wyjazdu studyjnego do firmy Hanplast Sp. z o.o. w Bydgoszczy. Zajęcia odbyły się w ramach projektu EduAkcja w Technikach.

     Firma Hanplast zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych metodą wtrysku, produkuje również formy wtryskowe oraz panele fotowoltaiczne. Oferuje swoim klientom pełną obsługę – od projektowania produktu, modelowania 3D, prototypów 3D, poprzez konstrukcję i produkcję form wtryskowych, aż do uruchomienia produkcji seryjnej, która podlega stałej optymalizacji. Młodzi logistycy z naszej szkoły mieli okazję zwiedzić siedzibę firmy, jej magazyny, hale produkcyjne i maszynownię. Była to dla nich doskonała okazja, by obserwować procesy zachodzące w przedsiębiorstwie produkcyjnym, o których uczyli się na zajęciach w szkole.
Wyjazd do Bydgoszczy zorganizowali nauczyciele naszej szkoły: Tomasz Kowalski, Tomasz Hopfinger i Krzysztof Borus.

Autor: Tomasz Kowalski